Posted in

“ПИСМО МИРА” ИЗ КИНЕ

Tokom posebnog perioda kada su Kina i Srbija sarađivale i zajedno se borile protiv epidemije, učenica pekinške Osnovne škole “Dinghuili” poslala je svojim srpskim prijateljima srdačno i posebno “pismo izdaleka”.

Devojčica se služi tehnikom crtanja na pesku i svojim nežnim ručicama iscrtava divne, živopisne prizore koji se promene za treptaj oka, pružajući nam fantastično vizuelno uživanje, a u isto vreme šalje i želje i ohrabrenje za srpske prijatelje. Dokazujući da mora i planine koje dele Kinu i Srbiju nisu nepremostive, prikazuje i našu uzajamnu pomoć i zaštitu i poziva na ujedinjenje snaga u borbi protiv epidemije! Neka ovo posebno “Pismo mira” bude jedan lep praznični poklon, deci Srbije srećan 1. jun (Svetski dan deteta)!

 

致塞尔维亚小朋友们的一封信

——来自中国的《平安书简》

 

在中塞携手合作抗击疫情的特殊时期,北京市定慧里小学的一名学生向塞尔维亚的小伙伴们发来了一封温馨而独特的“远方书简”。

小女孩用普通的一掬细沙,一双妙手,瞬间变化出种种美丽的图案,惟妙惟肖,在带给我们梦幻般的视觉享受的同时,也寄托了对塞尔维亚小伙伴们的远方祝福和鼓励,以及中塞两国不以山海为远,守望相助、团结抗疫的美好愿景!在“六一”国际儿童节来临之际,让我们一起来欣赏这个特殊的《平安书简》吧!

 

(此处配视频)

 

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=SuIVkDEk4Gc[/embedyt]