НАШE МАТУРАНТКИЊE ОСВОЈИЛЕ 2. И 3. НАГРАДУ

У финалу 53. Лимских вечери поезије у Прибоју, одржаном 17. децембра 2025, матуранткињама Карловачке гимназије припале су две награде за циклусе од пет песама. ЛЕНКА ГРКОВИЋ (IV5) освојила је друго, а ЈАНА СТЕВИЋ (IV4) треће место.
У Дому културе „Пиво Караматијевић” финалисти конкурса читали су по две своје песме. Ленка Грковић је из здравствених разлога изостала са финалне вечери па је њене стихове читао Дамјан Тица, ученик Гимназије у Прибоју, а диплому и награду је у Ленкино име примила њена и Јанина професорка књижевности, Сандра Урбан.
Од 49 пристиглих поетских циклуса, чији су аутори ученици средњих школа из Србије, Црне Горе и Босне и Херцеговине, жири у саставу: проф. др Јасмина Ахметагић, проф. др Светлана Калезић Радоњић и мр Бојана Стојановић Росић, изабрао је пет најбољих. Првонаграђен је циклус песама Лоле Илић, ученице првог разреда Гимназије из Бијељине, а у финалу су учествовали и Огњен Јовановић из Подгорице и Лука Касалица са Жабљака.
Првог дана 53. ЛВП, 16. децембра 2025, одржана је у Гимназији у Прибоју промоција збирке песама ХОДНИЦИМА (К)РАЈА Зоране Врцељ, наше прошлогодишње матуранткиње и победнице 52. ЛВП.





